Veido odos priežiūra pagal sezoniškumą

Kosmetikos sezoniškumas: kaip tinkamai prižiūrėti odą skirtingu metų laiku?

Labai svarbu žinoti apie priemonių naudojimo sezoniškumą, kaip skirtingais metų laikais rūpintis savo oda. Dažnai kyla klausimų dėl tam tikrų mitų apie odos priežiūrą. Kalbant apie kosmetikos sezoniškumą, jis bus skirta daugiau normaliai odai, kuri neturi tam tikrų paūmėjimų, kaip aknė, rožinė ar įvairaus tipo dermatitas. Visi odos yra skirtingi, todėl jei jūsų oda yra itin prastos būklės, turime galvoti ne apie jos lepinimą, o visų pirma apie tai, kaip pagerinti esamą odos būklę. Vėliau galima rinktis kasdienei odos rutinai skirtas priemones, pritaikytas pagal Jūsų odos tipą. Ši rutina yra pritaikyta kiekvienai moteriai, virš 25 metų amžiaus.

Tikriausiai visi esame girdėję, kad nuo 25 metų oda pradeda senti, ląstelių atsinaujinimo procesai sulėtėja, todėl verta susikurti ilgametę odos priežiūros rutiną ir jos nuosekliai laikytis.

Kas turi būti įtraukta į kiekvienos moters kasdienių odos priežiūros priemonių krepšelį? Rekomenduojamos šios priemonės: prausiklis, kremai, dažniausiai reikalingi 2 krema: dieninis ir naktinis, aktyvus serumas/ampulės ir kaukė. Jeigu mėgstate veido procedūras, galite turėti ir šveitiklį, tačiau suderinus veido priežiūrą ir reguliariai vaikštant pas kosmetologą, dažniausiai jis nėra būtinas.

Kaip dažnai vertėtų lankytis pas kosmetologą?

Rekomenduojama bent kartą į mėnesį apsilankyti pas profesionalų specialistą, atlikti profesionalią procedūrą, atsižvelgiant į esamą odos būklę (jei reikalinga intensyvesnė odos priežiūra, tuomet skiriamas kelių procedūrų kursas). Apsilankymas reikalingas ir reguliariam odos būklės įvertinimui, priemonių pakeitimui, pritaikymui pagal esamą odos būklę.

PAVASARIS:

Pamažu sugrįžta saulė, dienos ilgėja, tad jei žiemą leisdavote sau praleisti SPF apsaugą odos priežiūros rutinoje, pavasarį to daryti privalote. SPF apsauga tepasi, kaip paskutinis odos priežiūros žingsnis, po kremo. Pavasarį taip pat svarbu pradėti naudoti priemones, kuriose gausu antioksidsantų, tai gali būti vitaminas C, retinolis, resveratrolis, ferulo rūgštis. Pavasarį organizmui pradeda trūkti vitaminų, tad naudokite juos ne tik odos priežiūroje, bet ir stiprinkite organizmą iš vidaus. Pavasario odos priežiūros rutina gali atrodyti šitaip:

  1. Prausiklis pagal odos tipą, jei nežinote, kurį išsirinkti – kreipkitės į profesionalų kosmetologą.

  2. Serumas.

  3. Kremas, gelinis kremas arba gelis.

  4. Paakių kremas, jei įprastas kremas nėra tinkamas paakiams. 

  5. SPF apsauga pagal Jūsų odos tipą. SPF kremai veidui yra kuriami taip pat pagal odos tipą, tam, kad šios priemonės naudojimas būtų malonus odai ir nesukeltų diskomforto. 

  6. Du kartus per savaitę – palepinkite odą veido kauke. 

VASARA:

SPF vasarą vienas iš daugiausiai išbandymų odai duodančių periodų. Odos senėjimas skirstomas į du tipus – chronologinis senėjimas, kuris vyksta natūraliai su amžiumi ir fotosenėjimas  – sukeliamas saulės ultriavioletinės spinduliuotės. Dažnai moterys nesusimąsto, kokią žalą savo odai daro degindamos veidą ir kūną, ar būdamos ant saulės be apsaugos priemonių. Jaunesniame amžiuje, nesusimąstome apie galima odos žalą ateityje. Kremo su SPF naudojimas. Nr. 1 vasaros sezono metu – geras SPF kremas, kuris neapsunkina odos, nekemša porų, suteiktą pilną apsaugą. Geriausia, kad SPF kremas turėtų: apsauginius filtrus (cheminiai ir fiziniai), būtų praturtintas vitaminais bei veiktų kaip stiprus antioksidantas, kad atstatyti saulės padarytą žalą.

Antioksidantai ir peptidai: vasarą labai svarbu naudoti antioksidantus, kurie yra nepamainomi odos apsaugai. Saulės spinduliai sukelia laisvųjų radikalų gamybą odoje, kurie ardo odą, skatina raukšlių atsiradimą, sukelia pigmentines dėmes ir kitus nemalonius odos simptomus. Apsaugodami odą, antioksidantai juos sunaikina, neutralizuoja, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį ar priemonių sudėtyje yra tokių medžiagų.

Rūgštys vasarą: dar vienas mitas, kad vasaros metu negalima naudoti rūgštinių priemonių. Tikrai galima, tik svarbu žinoti kada ir kokia rūgštis buvo įvedinėjama į odą. Rūgštis paskatina odos regeneraciją, oda tampa labiau pažeidžiama, tačiau nuolat naudojant priemones su rūgštimis, vasaros metu nebūtina nutraukti jų naudojimo. Rūgštys, kurias saugu naudoti vasarą: pieno rūgštis, natūrali organizmui; ferulo rūgštis ir obuolių rūgštis. Reikėtų vengti labai stipriai odą regeneruojančių rūgščių. 

Drėkinimas: yra būtinas vasarą, kaip ir didesnis išgeriamo vandens kiekis. Drėkinimui puikiai tinka lengvesnės emulsijos, hialuronas, alijošius. 

Prausiklis: kaip ir visada, taip ir vasarą labai svarbu prausti odą. Rekomenduojama tai daryti dažniau, nes šiluma, smėlis ir kiti atostogų malonumai padidina bakterijų kaupimąsi ant mūsų odos, dėl to prausiklis yra itin svarbi kasdienė odos priežiūros priemonė.

RUDUO:

Stipresnių ingredientų įvedimas: rudens sezono metu, papildomai į odos priežiūrą, galima įtraukti stipresnius ingredientus, kurie paskatintų stipresnę odos regeneraciją. Galima naudoti aktyvesnes vitaminų formas. Gryna askorbo rūgštis labai gerai skaistina odą, tačiau yra per aktyvi vasaros metu, todėl pažeisti odą. 

Retinolis: atėjus rudeniui, galima pradėti įsivedinėti į odą retinolį. Tai gana stipri medžiaga, todėl geriau palaukti kol saulėti orai praeis, kadangi retinolis turėtų būti kiekvienos moters odos priežiūros krepšelyje. Dėl priemonių su retinoliu pasirinkimo, geriausia konsultuotis su kosmetologu.

Antioksidantai: būtina naudoti ir rudenį, kad atstatyti odą po vasaros sezono. Rinkitės ferulo rūgšties ampules. Taip pat, pas kosmetologą galima pasidaryti DNA recovery procedūrą.

Procedūros: rudenį pats laikas pradėti taikyti antioksidacines procedūras, stipresnes, odą atstatančias procedūras atlikti kosmetologo kabinete.  Rekomenduojama DNA recovery procedūra ir kitos stipresnės rūgštinės procedūros.

Drėkinimas: rudens sezono metu, taip pat svarbus odos drėkinimas, todėl lengva drėkinamoji priemonė yra privaloma.

ŽIEMA:

Intensyvesnis drėkinimas, maitinimas: mitas, kad odos nereikia drėkinti žiemą. Beveik visi kremai yra drėkinantys odą, net jei tai rūgštys, ar aliejai, odą drėkinti žiemą yra būtina. Nuo kondicionierių, šalčio, odos apsauginis sluoksnis yra pažeidžiamas ir lengvai drėkinančių ingredientų dažniausiai neužtenka. Vieni iš tokių ingredientų yra keramidai (jie įeina į odos sandarą), taukmedžio sviestas, įvairūs augaliniai aliejai. Svarbiausia rinktis kokybiškas priemones, nes grynas aliejus neleis odai kvėpuoti padengdamas ją riebiu sluoksniu, neduodamas stimuliacijos, kas gali paskatinti odos užsikimšimą, inkštirų atsiradimą, rožinę, ir dar sausesnę nei prieš tai. Tolimesnė odos priežiūra yra tokia pati kaip ir rudens sezono metu.

Makiažas ir jo poveikis odai
Pažink savo odos tipą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti Mano krepšelis
Uždaryti Norų sąrašas
Close Neseniai Peržiurėti
Uždaryti
Uždaryti
Kategorijos